Özel Risk: Rusya-Ukrayna Krizi

Özel Risk: Rusya-Ukrayna Krizi

Özel Riskler Yönetim Merkezi (ÖRYM), Rusya-Ukrayna Krizi'nde önemli görevler üstleniyor.

 

Rusya-Ukrayna Krizi sonrasında teminatsız kalan sigorta korumaları için, Türkiye’nin dış ticaret ve turizm etkinliğinin sekteye uğramaması amacıyla sivil deniz ve hava araçları ile Ukrayna ve Rusya Federasyonu ile yapılacak seferler kapsamında sağlanan sigorta ve reasürans teminatıdır.

Özellikli riskler kapsamına giren bu sigorta korumaları için Hazine ve Maliye Bakanlığı reasürans teminatı sağlamış ve risk yönetimi için Özel Riskler Yönetim Merkezi’ni görevlendirmiştir. Teminatsız kalan bu sigorta korumaları için farklı kapsam ve içeriklerde teminatlar sağlanmaktadır.

 

Special Risk Management Center (Özel Riskler Yönetim Merkezi - ÖRYM) takes charge of important tasks in the Russia-Ukraine Crisis.

 

Special Risk Management Center (Özel Riskler Yönetim Merkezi - ÖRYM) is appointed by Republic of Türkiye to perform underwriting, risk and claim mangement duties in order to deploy certain capacities to coverage for specialized risks in line of of business; aviation all risks, marine cargo risks and marine hull, war and liabilities for any sea or air conveyance from/to Russian Federation and Ukraine to Türkiye.

Bize ulaşın ve daha fazla
bilgi edinin