Yönetim

Mehmet Höbek
Yönetim Kurulu Başkanı
Yavuz Ölken
Yönetim Kurulu Üyesi
Yavuz Ölken
Yönetim Kurulu Üyesi

1966 İzmir doğumlu olan Yavuz Ölken 1989 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. 1991 yılında Halk Sigorta’da (Yapı Kredi Sigorta) Risk Mühendisi olarak başlayan Ölken, sırası ile İnter Sigorta ve Aviva Sigorta’da Teknik Departman Yöneticisi ve Teknik Departman Grup Yöneticisi görevlerini yürütmüştür. 2002 yılında Kurumsal ve Ticari Teknik Genel Müdür Yardımcısı olarak AXA Sigorta’da çalışmaya başlayan Ölken, zaman içerisinde IT & Operasyonel Mükemmellik, Ticari ve Kurumsal Riskler Satış Birimi, Reasürans, Risk Mühendisliği, Bireysel Teknik ve Sağlık departmanlarından da sorumlu olmuştur. 1 Nisan 2018 tarihi itibarıyla Axa Sigorta CEO’su olarak atanmıştır.

Cengiz Delibaş
Yönetim Kurulu Üyesi
Cengiz Delibaş
Yönetim Kurulu Üyesi

1985 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na İş Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başlayan Cengiz Delibaş, 1988’de İş Müfettişi, 1997’de Baş İş Müfettişi, 1996’da İş Teftiş Ankara Grup Başkan Yardımcısı, 2001’de İş Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı, 2002’de Çalışma Genel Müdür Yardımcısı görevlerine atanmıştır. 2003- 2007 yılları arasında Çalışma Genel Müdürü görevlerinde bulunmuş, 2007-2011 yılları arasında Türkmenistan nezdinde T.C. Aşkabat Büyükelçiliği Çalışma Müşaviri görevini yürütmüştür. Delibaş, 2011-2016 yılları arasında Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) İş Hukuku ve Endüstriyel İlişkiler Danışmanı, Ocak 2017-Haziran 2017 tarihleri arasında ise Genel Sekreter Yardımcısı görevlerinde bulunmuştur. Delibaş, Ağustos 2017 tarihinden itibaren Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Sekreter Yardımcısı görevini yürütmektedir.

Selva Eren
Yönetim Kurulu Üyesi
Teknik İşletici Genel Müdürü
Selva Eren
Yönetim Kurulu Üyesi
Teknik İşletici Genel Müdürü

Selva Eren, 1975 yılında İstanbul’da doğdu. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 2001-2003 yılları arasında San Diego State University’de yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2003-2008 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde kariyerine başladı ve girişimci olarak devam etti. 2009 yılında sigorta sektörüne giriş yaptı ve reasürans alanında uzmanlaştı. Bu doğrultuda Rönesans Reasürans ve Sigorta Brokerlik A.Ş. şirketini kurdu. 2016-2018 yılları arasında Uluslararası Rekabet ve Teknoloji Birliği’nde Yönetim Kurulu Üyesi oldu. 2017 yılında da Temiz Enerji Ajansı’nın kurucu ortağı oldu ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı.

6 Eylül 2019 tarihi itibarıyla Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından Türk Reasürans A.Ş.'ye Genel Müdür olarak atanan Selva Eren halen Türk Reasürans A.Ş. ve Türk Katılım Reasürans A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi ve kurucu Genel Müdür olarak görev almaktadır.

Selva Eren aynı zamanda, Türk Reasürans'ın teknik işleticiliğini üstlenmiş olduğu Doğal Afet Sigortaları Kurumu ve Özel Riskler Yönetim Merkezi’nin Genel Müdürlüğü görevini yürütmektedir. Ayrıca Tarım Sigortaları Havuzu, T Rupt Teknoloji ve Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak yer almaktadır.